Live-text Liga III-a, ora 14.00: Pobeda Star Bisnov – Șoimii Lipova 1-1

Live-text Liga III-a, ora 14.00: Pobeda Star Bisnov - Șoimii Lipova 1-1

Pobeda Star Bisnov – Șoimii Lipova 1-1

Formații:

Pobeda: Stoianov – C. Lungu, Miculescu, Bilia, Bîrloveanu – Vincu, Briciu, Vasilcin, S. Budur – Chistrugă – Bîrza. Rezerve: Toroc – Rad, Kalapis, T. Budur, Tranculov, Boboiciov, Staicu, Costescu

Lipova: Iliescu – Polgar, Nicolescu, A. Popa, Suslak – Bozian, Gavrilă, Simion, Filimon – Brad, Trabalka. Rezerve: Buta – Gherman, Stoin, Aldan, Gherasim, Hațegan, T. Bodri, Ban, Ciubăncan

Arbitri: Andrei Fodor (Deva), Claudia Doarvoas (Mintia), Cristian Bumb (Băcia – Hunedoara)

Observatori: Dorin Voina (Reşiţa), Marian Meşinschi (Anina – Caraş Severin)

Min. 1: A început partida, Pobeda joacă în violet, Lipova în albastru cu dungi albe orizontale.

Min. 15: Dominare a Lipovei, au fost și două șuturi, ale lui Trabalka și Brad, ambele scoase de portar

Min.22: Contraatac rapid prin Brad, care face o cursă pe stânga și a șutat de la 18 metri peste poartă

Min.24: Centrare Brad și Trabalka a reluat cu capul cu pământul din 8 metri, dar a prins portarul

MIn. 28: Lovitură liberă a Pobedei din dreapta, de la 16 metri, Budur a trimis în careu peste pachetul de jucători și mingea a ieșit în aut de poartă.

Min. 45: Pauză la Dudeștii Vechi, dominare sterilă a Șoimilor, au fost doar câteva șuturi pe direcția portarului.

Min. 46: S-a reluat meciul la Dudeștii Vechi, fără înlocuiri în cele două echipe

Min. 49: Bîrză a tras de la 10 metri pe lângă poartă

Min.60: Șoimii a început repriza cam slab, gazdele au prins curaj și au echilibrat jocul. Lipsesc fazele de poartă.

Min. 70: Schimbare la Lipova: intră Ban în loc la Bozian.

Min. 74: Dublă schimbare la Lipova: ies Polgar și Suslak, intră Aldan și Bodri.

Min. 75; GOL Pobeda! Vincu a scăpat în careu, a șutat, Iliescu a respins lateral și Sebastian Budur a marcat în vinclu la colțul scurt

Min.77 GOL Lipova! Nicholas Brad a marcat din 16 metri, din semifoarfecă, cu spatele la poartă

Min.78: Brad l-a lansat pe Trabalka, care a pătruns în careu, dar s-a repliat un fundaș și a scos în corner, fără rezultat.

Min. 80: Schimbare la Lipova: Gherasim intră în locul lui Gavrilă

Min. 90: Două minute de prelungire

Min. 90+3: Fluier final la Dudeștii Vechi, Lipova pierde surprinzător două puncte în fața nou-promovatei. 1-1, rezultat cu care s-a încheiat și meciul din tur