Live-text Liga a III-a (seria a 8-a), ora 17: Lipova – Ghiroda, Crișul – Dumbrăvița, Pecica – Curtici, Cermei – Pobeda Star Bisnov

Toată etapa de Paști în Liga 3-a este programată astăzi, începând cu ora 17. Ambele formații arădene implicate în lupta pentru barajul de promovare joacă acasă, dar nici cele din play-out nu părăsesc granițele județului. De fapt, doar Curticiul se deplasează la Pecica, în timp ce Cermeiul debutează tot pe teren propriu cu Todea pe bancă.

Play off: Șoimii Lipova – CSC Ghiroda și Giarmata Vii

Formații probabile:

Lipova: R. Buta – Nagy, Nicolescu, Suslak, Aldan – Salhi, Dobrean, Gavrilă – Modan, Filimon, Ciubăncan.

Ghiroda: Mosoarcă – Sporin, Stupu, Hecsko, Coroiu – Precup, Jichici – Mancaș, Trandu, Grancea – Bădăuță.

Arbitri: Vladimir Nagy (Măhăceni – Alba) – Zsolt Kopriva (Carei), Krisztian Toth (Petreşti – Satu Mare)

Observatori FRF: Cosmin Danciu (Hunedoara), Monica Sabolovits (Caraş Severin)


Play off: Crișul Chișineu-Criș – CSC Dumbrăvița

Formații probabile:

Crișul: Blaga – Haloș, Pașca, Sabău, Nistor, Siminic – Clej, Tănase, Susan, Peter – P. Pașcalău.

Dumbrăvița: Trifon – Bura-Kot, Bain, Moțiu – L. Bodri, Schinteie, Zurbagiu, Ghinescu – Martinov – Tismonar, Paulevici.

Arbitri: Marius Omuţ – Ioan Corb (ambii din Satu Mare), Ovidiu Timar (Oradea)

Observatori FRF: Dan Miholcea (Bocşa – Caraș), Cristian Gîţ (Deva)


Play-out: Progresul Pecica – Frontiera Curtici

Formații probabile:

Pecica: Zamfir – Țugulescu, Dolga, Wild, Onișor – Borcea, Oancea, Arsene, Mitre  – Bozian – Enciu.

Curtic: Mucha – Puta, Calvin, Gligor, A. Popescu – Coșa, Avrămuțiu – Moldovan, Prică, Vereș – Lolea.

Arbitri: Dragoș Lunca, Claudiu Giorgiu (ambii din Cluj-Napoca), Marius Talpoș (Timişoara)

Observatori FRF: Cornel Pantea (Oradea), Ionel Poclid (Timişoara)


Play-out: Gloria Lunca Cermei – Pobeda Star Bisnov

Formații probabile:

Cermei: Creța – Stoianovici, R. Iuga, I. Pop, Ursoi – D. Lazăr, Salka – Șimăndan, S. Popa, Vlad – D. Popa.

Pobeda: Torok – Lungu, E. Miculescu, Ardelean, Vincu – Trancu, R. Briciu – S. Budur, Vasilcin, B. Rusu – Gînju.

Arbitri: Leopold Herczeg (Băcia – Hunedoara) – George Urs (Oradea), Cristian Bumb (Băcia – Hunedoara)

Observatori: Mihai Marcu, Petru Boroș (ambii din Oradea)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.